My Bloglist

четврток, 22 јули 2010

Хавиер Ернандез 14 - Чичарито

Новото засилување на Манчестер Јунајтед младата ѕвезда на мексиканската репрезентација кој покажа прекрасни игри на Светското Првенство во Јужна Африка и постигна два гола го зеде бројот 14 до сега тој број не им се покажа како баш добар број на Алан Смит и Зоран Тошиќ .

Наместо неговото презиме Ернандез над бројот 14 ќе стои неговиот прекар Чичарито. Да се надеваме дека Чичарито ќе блесне во Јунајтед и ќе стане една од најголемите ѕвезди во тимот.

Со среќа Чичарито.

Повеќе за Чичарито на официјалната страница на Манчестер Јунајтед.

Јунајтед - Филаделфија 1:0

Вчере после полноќ Манчестер го одигра вториот натпревар од Турнејата низ САД против Филаделфија, во истоимениот град и стадион.

Повторно младите играчи на Јунајтед Обертан, Велбек, Македа ,Смајлинг покажаа прекрасна игра исто како и против Селтик каде што Јунајтед тепаше 3:1 со погодоците на Димитар Бербатов, Велбек и Клеверли.

Јунајтед покажа прекрасна игра во првото полувреме ја држеше топката и напаѓаше но и противникот не беше за потценување и тие имаа неколку посериозни шанси.Но единствениот гол падна на страната на Јунајтед т.е во 75та минута по грешка на еден од играчите на противникот, кога топката дојде до Велбек, кој прекрасно втрча и уште поубаво додаде до Обертан кој без многу проблеми ја пласираше топката блиску до противничкиот голман.