My Bloglist

четврток, 25 ноември 2010

Јунајтед до нова победа во Лигата на Шампионите

Манчестер Јунајтед го совлада тимот на Глазгов Ренџерс со минимални 0-1 и осигура пласман во наредната фаза во Лигата на Шампионите.

Манчестер Јунајтед во првиот дел   се обидуваше да постигне гол, но тешко беше покрај одбраната на Ренџерс. Манчестер Јунајтед и Глазгов Ренџерс во првиот дел заминаа со 0-0.

Во вториот дел Манчестер Јуанајтед во второто полувреме во игра го стави Андерсон на местото на Сколс во 67 минута, а по 9 минути Хернандез го заменуваше Бербатов.

И покрај оние 0-0 во игра влезе Обетан на местото од Нани.

Пред крајот Фабио убаво прими топка во шеснаесетникот каде доби нога во градите и беше досуден пенал за Манчестер Јунајтед.

Пеналот прецизно го изведе Вејн Руни во 56 минута и постигна гол за победа на Јунајтед од 0-1 и   осигура пласман во наредната фаза од Лигата на Шампионите.