My Bloglist

среда, 1 декември 2010

Јунајтед совладан од Вест Хем

Манчестер Јунајтед беше совладан од Вест Хем во Карлинг Куп. Манчестер Јунајтед беше поразен со 4-0. Со ова (Вест Хем 4-0 Манчестер Јунајтед) Јунајтед го доживеа првиот пораз сезонава и отпадна од Карлинг Куп.

Како и обично Фергусон им даде шанса на помладите фудбалери. Но сепак тимот на Јунајтед беше совладан.

На мечот Вест Хем постигна гол за 1-0, ама голот поништен. Но повторно Вест Хем постигна гол за водство од 1-0. Голот го постигна Спектор во 22 минута. Спектор повторно постигна гол за водство од 2-0.

На полувреме Манчестер Јунајтед беше во негатива со 2-0.

Во второ полувреме Кол постигна гол за 3-0 во 55 минута и повторно Кол за 4-0 во 67 минута.Со ова Јунајтед беше совладан од Вест Хем со 4-0, отпадна од Карлин Куп и ја доживеа првиот пораз.