My Bloglist

среда, 8 декември 2010

Јунајтед со бод против Валенсија

Манчестер Јунајтед покрај не толку важен меч против Валенсија успеа да добие бод во натпреварот од Лигата на Шампионите. Натпреварот заврши 1-1.

Манчестер Јунајтед оваа сезона немаше примено гол во Лигата на Шампионите во фазата по групи. Сепак во натпреварот против Валенсија одбраната не можеше да го издржи притисокот од противникот и попушти.

Во 32 минута одбраната и Бен Амос не успеаа да го сопрат Пабло Хернандез и постигна гол за водство на Валенсија од 0-1.

Со овој гол Валенсија на полувреме отиде со гол предност против Манчестер Јунајтед.

По 50 минути игра Фердинанд го напушти теренот, а го замени Смолинг.Со оваа промена во тимот Јунајтед успеа да постигне гол преку Андерсон во 63 минута.

Фергусон направи уште некоја замена, Гигс го заменуваше Нани. А пред крајот во 90 минута Андерсон му остави шанса на Флетчер.

Покрај овие 1-1 Јунајтед и Валенсија продолжуваат во наредната фаза, а Ренџерс ќе продолжи во Европска Лига. Бурсаспор ќе отпадне.