My Bloglist

сабота, 27 ноември 2010

Јунајтед фантастично против Блекбурн

Манчестер Јунајтед одлично го совлада Блекбурн во 14 коло од Премиер Лигата со 7-1. На овој меч Бербатов постигна фантастични 5 гола. Ова беше најголемата победа на Јунајтед во оваа сезона.

Во првото полувреме Бербатов на двапати постигна одлични гола, во 2 и 27 минута, а Парк 4 минута пред тоа постигна гол под асистенција од Руни. Во првиот дел Јунајтед замина со 3-0.

Во вториот дел повторно Бербатов го накачи водството на 4-0, а минута потоа Нани постигна гол  за 5-0.

Во 62 минута повторно Бербатов постигна гол за 6-0, а во 64 минута Еванс го замени Видч. Во 70 минута Андерсон одлично одигра со Бербатов каде Бугаринот постигна 5 гола и водство о 7-0.

Во 72 минута Обертан влезе на местото на Парк. Пред крајот Самба го ублажи поразот за 7-1.
Манчестер Јунајтед со оваа победа е моментално на врвот од табелата.

Бербатов на овој меч постигна убедливи 5 гола и се врати по неколку меча без постигнат гол.