My Bloglist

недела, 16 јануари 2011

Јунајтед без голови со Тотемхем

Манчестер Јунајтед го доби првото реми од Новата 2011 година. Во мегадербито од Англиската Премиер Лига, Тотемхем - Манчестер Јунајтед заврши без голови.

На Вајт Харт Лејн, се врати ветеранот Едвин Ван дер Сар, а боедно и Видич и Руни. Но сепак го видовме и Дејвид Бекам во поблика.

Руни уште во втората минута имаше одлична шанса. Имаше уште шанси од страна на Бејл и од Рафаел Ван дер Варт.

Првото полувреме заврши без гол и без некоја поопасна шанса за гол. Манчестер Јунајтед 0-0 Тотемхем.

Во второто полувре во шеесет и прва минута Андерсон влезе на местото од Луис Нани.

Во седумдесет и четврта минута Рафаел доби втор жолт, односно црвен картон, а и Руни доби жолт картон поради протест.

Во осумдесет и прва минута Чичарито влезе на местото од Бербатов. А истовремено и Дефу влезе на местото од Паласиос.

До крајот на мечот немаше промена во резултатот. Последниот свиреж на судијата го заврши натпреварот без ниеден гол.