My Bloglist

вторник, 4 јануари 2011

Јунајтед претежок за Стоук

Манчестер Јунајтед одлично ја продолжи Новата 2011 година. Славеше против Cтоук со 2-1 на "Олд Трафорд".

Со оваа победа Манчестер Јунајтед и понатаму е на врвот од табелата. Головите ги постигнаа Нани и Чичарито.

Јунајтед одлично почна. Немаше многу прекини во првиот дел освен, одличниот гол на Чичарито под асистенција на Нани во 27 минута.

На полувреме Манчестер Јунајтед замина со гол предност против екипата на Стоук Сити, со голoт на Чичарито.

Во 50 минута Јунајтед киксна и Стоук го употребија киксот за да изедначат. Тунчај асистираше за Вајтхед.

Но 12 минути траеше радоста на Стоук. Нани се ревансираше. Во 62 минута, Чичарито додаде пас кон Нани, каде тој прецизно го совлада Бегович.

Стоук направи три замени кои немаа големо значење за променување на резултатот. И Манчестер направи замени.

Керик влезе на местото од Гибсон,а Овен го заменуваше Чичарито. На крајот Манчестер Јунајтед го победи тимот на Стоук и остана на врвот од Премиер Лигата.