My Bloglist

сабота, 1 јануари 2011

Јунајтед со победа во Новата година

Тимот на Сер Алекс Фергусон со победа ја започна Новата година, совладувајќи ја екипата на Вес Бромвич Албион. Јунајтед победи со 1-2.

Уште на почетокот, односно во 3 минута, Евра одлично асистираше за Вејн Руни да постигне гол за водство на Јунајтед.

Но и Вес Бромвич Албион не седеше мирно. Во 14 минута Морисон постигна гол за изедначување.

Во продолжение од 1 дел немаше уште некој гол, но имше неколку добри шанси. Јунајтед и ВБА првиот дел го завршија со по 1 гол.

Во вториот дел имаше повеќе замени. Во 61 минута Обертан се замени со Гибсон, а Бербатов остави простор за Хернандез. Исто и ВБА направи 2 замени. Во 75 минута Невил излезе, а на негово место влезе Фабио.
Во 75 минута Руни асистираше за Чичарито да постигне гол. Со ова беше постигнат одличен гол.

Во 83 минута Чичарито доби жолт картон,а за 1 минута и Фабио. Во 90 минути Видич доби жолт картон. По 90 минути се надополнија и 5 минути. Со последниот свиреж на судијата Јунајтед ја започна одлично Новата година.