My Bloglist

сабота, 22 јануари 2011

Јунајтед со петарда против Бирмингам

Екипата на Манчестер Јунајтед ја пречека екипата на Бирмингам на свој терен, односно на "Олд Трафорд". Бербатов постигна одлични три гола, а Гигс и Нани по еден гол.

Уште во втора минута Гигс од корна прецизно го пронајде Ошеа, кадешто одлично во  шеснаесетникот асистираше за на глава за Бербатов. Бугаринот одлично со глава го совлада поранешниот соиграч Бен Фостер.

Во дваесеттите минути Керик се повреди и беше заменет со Дарон Гибсон. Бербатов повторно го совлада Фостер во триесет и  прва  минута.

На пред крајот од првиот дел, Гигс одлично ја погоди мрежата на Фостер и за 3-0. На полувреме Јунајтед поведе со 3-0.

Во педесет и трета минута Бербатов одново постигна гол, за хек трик и за си сигурно водство од  4-0.

Седумдесет и шеста минута беше последна минута со постигнат гол. Нани ја постави петардата во голот на Фостер.

Крајот заврши со победа на Манчестер Јунајтед, а Бирмингам беше изнемоштен за гол!